Home / Industrienieuws / Oproep – Doneer uw afgeschreven IT-toestellen aan Digital for Youth

Oproep – Doneer uw afgeschreven IT-toestellen aan Digital for Youth

Op vandaag hebben nog te veel jongeren in België geen toegang tot een geschikte computer en digitale vaardigheden. Voor jongeren die opgroeien in een kwetsbare situatie kan dat een grote impact hebben op hun schoolloopbaan, ontwikkeling en toekomstkansen. Tegelijkertijd staat er bij bedrijven heel wat IT-materiaal dat niet langer wordt gebruikt. En daar kunnen we samen iets aan doen!

Daarom roept Fedustria samen met het VBO zoveel mogelijk bedrijven op om hun afgeschreven IT-toestellen te doneren aan Digital for Youth. 

Net zoals Digital for Youth geloven we dat digitale toegang vandaag een belangrijke voorwaarde is om volwaardig te kunnen leren, werken en deelnemen aan de samenleving. Bovendien zijn de instroom, creativiteit en digitale vaardigheden van de nieuwe generatie nodig om de digitale en ecologische transitie te doen slagen. 

Sinds haar oprichting in 2019 heeft Digital for Youth al meer dan 30.000 refurbished laptops kunnen bezorgen aan scholen en jeugdorganisaties in heel België. De toestellen worden gratis verdeeld via een netwerk van meer dan 400 sociale organisaties, zodat ze terechtkomen bij jongeren die ze het hardst nodig hebben. Elke schenking maakt dus een concreet verschil.

Voor bedrijven die hun afgeschreven IT willen doneren, maakt Digital for Youth het zo eenvoudig mogelijk:

  • Gratis ophaling van alle types van (herbruikbaar en niet-herbruikbaar) IT-materiaal via hun ‘one-stop-shop’ service;
  • Professionele en gecertificeerde gegevenswissing;
  • Refurbishment en hergebruik van toestellen waar mogelijk;
  • Verantwoorde recyclage voor materialenhergebruik wanneer hergebruik van toestellen niet meer mogelijk is;
  • Transparante sociale en ecologische impactrapportering.

Doneren betekent dus niet alleen ruimte maken voor nieuwe apparatuur. Het betekent ook dat bestaande technologie een tweede leven krijgt én dat jongeren nieuwe kansen krijgen. Waar wacht u nog op?

Meer dan 500 bedrijven en publieke instellingen schenken vandaag al hun afgeschreven IT-materiaal aan Digital for Youth. In 2025 verzamelde Digital for Youth maar liefst 40.923 IT-assets, waaronder 19.461 laptops. Zo bereikte Digital for Youth meer dan 16.455 jongeren, en werd maar liefst 7.614 ton CO₂-uitstoot vermeden door hergebruik.

Wil u ook doneren? Neem dan contact op met Digital for Youth via laptops@digitalforyouth.be.

👉 Meer informatie: www.digitalforyouth.be.

Was dit artikel nuttig?